1. Konwersja napięcia sygnału Index (5V TTL na  OC 24V)

Prezentujemy praktyczne zastosowanie odbiornika linii różnicowej – konwersja napięcia sygnału Index (5V TTL na  OC 24V):

Z uwagi na to, że niektóre serwonapędy nie posiadają wyjścia cyfrowego sygnału Index, co uniemożliwia korzystanie z funkcji precyzyjnego bazowania w kontrolerze CSMIO/IP-S, przedstawiamy wam alternatywne rozwiązanie wykorzystujące odbiornik linii różnicowej dostępny w naszym sklepie (Line Receiver).

Na poniższym szkicu przedstawiono sytuację, w której sygnał index jest pobierany bezpośrednio z enkodera servo napędu i jest przekształcany na sygnał OC 24V za pomocą odbiornika linii różnicowej.  Sygnał OC 24V bez najmniejszego problemu można już podłączyć bezpośrednio do kontrolera CSMIO/IP-S. Należy tylko pamiętać o zastosowaniu rezystora podciągającego.

 Otwórz w formacie PDF, a by zobaczyć szczegóły

 

2. Podłączenie enkodera z sygnałem różnicowym TTL 5V (RS422)  do PLC z wejściami cyfrowymi 24V

Prezentujemy praktyczne zastosowanie odbiornika linii różnicowej – Podłączenie enkodera z sygnałem różnicowym TTL 5V (RS422)  do sterownika PLC z wejściami cyfrowymi 24V:

Z uwagi na to, że niektóre sterowniki PLC nie posiadają typowych wejść enkoderowych, co uniemożliwia wykorzystanie standardowych enkoderów TTL5V (RS422), przedstawiamy wam alternatywne rozwiązanie wykorzystujące odbiornik linii różnicowej dostępny w naszym sklepie (Line Receiver).

Na poniższym szkicu przedstawiono sytuację, w której sygnał enkodera różnicowego TTL5V (RS422) jest konwertowany na sygnał OC 24V  (podciągany sygnał OC po przez rezystor 3.3kOhm do 24V) za pomocą odbiornika linii różnicowej. Po konwersji sygnał OC 24V można bez najmniejszego problemu podłączyć bezpośrednio do sterownika PLC, należy tylko pamiętać o zastosowaniu rezystorów podciągających.

 Otwórz w formacie PDF, aby zobaczyć szczegóły

 

[Źródło:]  Opracowane przez Wsparcie Techniczne CS-Lab

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?