simDrive AC Serwosystem
Czym jest serwonapęd CNC? To element wykonawczy wielu układów użytkowanych w automatyce przemysłowej. Serwonapęd do CNC to moduł składający się z: silnika, sterownika, enkodera. Jaką rolę pełnią poszczególne elementy? Serwosilnik CNC to oczywiście główny element wykonawczy. Serwosilnik do CNC jest zasilany prądem stałym lub zmiennym. Pieczę nad pracą silnika sprawuje sterownik, a oba te elementy łączy wzmacniacz, którego rolą jest odpowiednie przetwarzanie sygnałów płynących ze sterownika. To właśnie ten element odgrywa niebagatelną rolę w pracy silnika – może zarządzać choćby kierunkiem czy prędkością obrotową. Z kolei enkoder można uznać za coś w rodzaju licznika lub czujnika zapisującego wartości na poziomie silnika. Ten element umożliwia nie tylko pełną kontrolę nad obrotami silnika, lecz także regulację prędkości, z jakimi pracuje. Rolą enkodera jest bieżące przekazywanie tych informacji do sterownika. Na podstawie uzyskanych danych sterownik jest w stanie ustawić praktycznie dowolną zmianę parametrów – na przykład, zwiększenie/zmniejszenie prędkości czy też całkowite wyhamowanie.
Jakie jest zastosowanie serwonapędów w automatyce przemysłowej? Serwonapęd to niezbędne urządzenie wszędzie tam, gdzie specyfika branży wymaga wysokiej precyzji pracy. Kolejną zaletą serwonapędów jest fakt, iż mają one spore możliwości regulacyjne - dzięki temu, można ustawić jego parametry dokładnie tak, jak wymaga tego dane urządzenie. Czy to duże czy niewielkie prędkości, serwosilnik sprawdza się doskonale. Obrabiarki CNC, do których przeznaczone są produkowane przez nas serwosilniki, to tylko jeden z wielu przykładów urządzeń, w których można je stosować. Serwonapędy są używane jako części wtryskarek czy elementów sterujących stołami obrotowymi, procesami przenoszenia/pakowania produktów oraz wszelkiego typu przenośnikach taśmowych.
Serwonapęd CS-Lab - łatwość obsługi: Zależy nam na maksymalnym uproszczeniu konfiguracji modułów. Instalator nie musi już poznawać setek parametrów, jak to ma miejsce w innych systemach. Wszystkie parametry zostały przypisane do konkretnych grup funkcjonalnych, co w znacznym stopniu ułatwia przygotowanie urządzenia do pracy. Nawet uruchomienie bardziej zaawansowanych technicznie kwestii (jak choćby strojenie regulatora PID czy ustawienie parametrów dla silników bezszczotkowych), nie powinny stanowić dla mniej doświadczonego instalatora problemu - wystarczy uważna lektura dokumentacji przewidzianej dla serwosilnika simDrive.
Serwonapędy i serwosilniki z oferty CS-Lab. Oferujemy szeroki wybór serwosilników i serwonapędów. W naszej ofercie bez problemu znajdą Państwo odpowiednie urządzenie dla swoich potrzeb:
SimDrive AC Servo Drives ma stosunkowo wąski zakres zastosowań, ale ta cecha sprawia, że proces ich konfiguracji jest bardzo prosty. Urządzenie nie wymaga od użytkowników zapoznania się z dziesiątkami parametrów. Ten zestaw sterownika serwo CNC i silnika serwo występuje w różnych modelach. Prostota obsługi to jedna z głównych przewag konkurencyjnych serwonapędów simDrive. Konfigurację napędów i silników uprościliśmy do absolutnego minimum - niezbędnego do poprawnego funkcjonowania systemów sterowania CNC. A żeby dodatkowo uprościć konfigurację, przy każdej ofercie produktu na naszej stronie internetowej zamieściliśmy instrukcję obsługi, gotową do pobrania. Ponadto, moduły wyposażone w oprogramowanie csServoManager posiadają możliwość załadowania dedykowanych nastaw simDrive. Instalator nie musi już samodzielnie decydować o parametrach enkodera, czujników Halla czy też elektrycznych parametrów silnika. Te elementy posiadają wgrane profile konfiguracyjne, które zdejmują z użytkownika ten obowiązek. Obok szablonów konfiguracji dostępnych online, zapewniamy również pełne wsparcie techniczne dla użytkowników, którzy zdecydują się na zastosowanie serwosilników simDrive.