Tagi:   #   #   #
  • Niska wartość „LookAhead Lines”

Wartość ta odpowiada z ilość analizowanych linii g codu z wyprzedzenie przez program Mach3. Maksymalna wartość „LookAhead Lines” zależy od wydajności komputera, więcej informacji można odnaleźć w dokumentacji pod linkiem 
http://www.machsupport.com/wp-content/uploads/2013/02/Mach3_CVSettings_v2.pdf

  • Praca maszyny w trybie Exact Stop zamiast w trybie Constant Velocity “CV”

Informacji na temat konfiguracji Constant Velocity “CV” można odnaleźć w dokumentacji pod linkiem
http://www.machsupport.com/wp-content/uploads/2013/02/Mach3_CVSettings_v2.pdf

  • Zakłócenie transmisji ethernet

Zjawisko szczególnie występuje w przecinarkach plazmowych. W takich przypadkach zaleca się stosowanie kabla Ethernet kategorii 6, zapewnienie prawidłowego ekranowania przewodów sygnałowych i uziemienia maszyny. Wpływ Zakłóceń na transmisję ethernet można dostrzec po bliskiej 0 wartości „Trajectory buffor” w PlugIn Control \ CSMIO_IP plugin \ General info.

  • Maksymalna częstotliwość wejściowa sygnału STEP drivera

Zdarza się że tanie konstrukcja driverów servo i krokowych nie mogą pracować z większa częstotliwością sygnału step niż 70 – 100kHz. Objawia się to utratą pozycji i nierówną pracą silnika. Dlatego przed zakupem drivera servo czy też krokowego zaleca się zapoznanie z jego notą katalogową lub kontakt z producentem.

  • Wydajność komputera

Niska wydajność komputera może powodować brak płynności ruchów maszyny, zwłaszcza gdy g cod jest bardzo długi i złożony z bardzo krótkich odcinków. W takich przypadkach zaleca się wyłączenie podglądu ścieżki narzędzia „Diagnostics (Alt-7) \ TollPath on/off”, która to zużywa dużą ilość zasobów komputera. W skrajnych przypadkach zaleca się wymianę komputera na bardziej wydajny.

(WT)

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?