Oprogramowanie CNC

Oprogramowanie CNC to oprogramowanie, które zajmuje się sterowaniem i nadzorowaniem procesu obróbki w maszynach numerycznych typu frezarka, tokarka, przecinarka plazmowa itp. Proces obróbki przebiega w pełni kontrolowany i zaplanowany sposób przez operatora lub programistę, gdzie do komunikacji z maszyną wykorzystują oni gcod.

Czytaj więcej

Oprogramowanie CNC pozwala na kilkukrotne zwiększenie wydajności obrabiarki i żywotności narzędzi, a także gwarantuje wysoką powtarzalność wytwarzanych części. Poza oszczędnością czasu i pieniędzy oprogramowanie CNC pozwala na zminimalizowanie zasobów ludzkich potrzebnych do utrzymaniu produkcji. Odpowiednio przeszkolony operator w przypadku masowej produkcji jest w stanie samodzielnie obsłuży nawet do kliku maszyn jednocześnie.

Jakie programy CNC znajdziesz w ofercie CS-Lab?

„simCNC”

„Mach3”

„Mach4Hobby”

Oprogramowanie CNC z serii “simCNC” zdecydowanie wyróżniają się spośród konkurencyjnych rozwiązań ze względu na bezkompromisowe i profesjonalne podejście do zagadnienia sterowania obrabiarek CNC.

Pierwszą i zarazem największą zaletą oprogramowania simCNC jest profil prędkości krzywej S. Umożliwia on uzyskanie bardzo dużych przyspieszeń przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności układu napędowego obrabiarki.

Kolejną zaletą są niezwykle zaawansowane matematycznie algorytmy optymalizacji i precyzji, które czynią obróbkę precyzyjną, płynną a zarazem szybką. W przypadku obrabiarek wyposażonych w dodatkowy osprzęt, programiści dodali do oprogramowania simCNC obsługę najbardziej popularnego języka skryptowego którym jest „Python”.

Niezliczone przykłady i samouczki, które można znaleźć w zasobach Internetu czynią język „Python” niezwykle łatwo przyswajalnym i łatwym w okiełznaniu. Oprogramowanie “simCNC” to ambitny i zarazem autorski projekt firmy CS-Lab, która swoje fundamenty wiedzy zdobywała podczas licznych modernizacji.

Aby klienci sami mogli się przekonać o niepowtarzalności oprogramowania simCNC firma CS-LAB oprócz płatnej licencji wieczystej udostępniła 30 dniową pełnowartościową licencję testową.

Oprogramowanie CNC z serii “Mach3” zostało stworzony początkowo z myślą o hobbistach lecz bardzo szybko zyskało zwolenników także wśród profesjonalistów.

To sztandarowy produkt firmy ArtSoft, który jest ceniony przez użytkowników za prostotę obsługi i niewielki koszt. Oprogramowanie “Mach3” oferuje możliwość tworzenia własnych interfejsów, dzięki czemu łatwo można dopasować jego wygląd do konkretnej maszyny. Producent także umożliwia rozszerzanie funkcji programu po przez makra VisualBasic.

Firma CS-Lab aby umożliwić wykorzystanie swoich kontrolerów ruch CSMO/IP wraz z oprogramowaniem Mach3 stworzyła specjalny plugin. Poza integracją oprogramowania Mach3 z kontrolerami CSMIO/IP wprowadza on do oprogramowania Mach3 szereg funkcji poszukiwanych przez mniej i bardziej profesjonalnych użytkowników. 

Z kolei oprogramowanie “Mach4” to rozwiniecie i niejako kontynuacja oprogramowania „Mach3”. To najnowsza propozycja od firmy ArtSoft. Jego nowatorstwo polega na całkowicie zmienionym kodzie oprogramowania w stosunku do poprzedniego ich oprogramowania, a także zwiększeniu możliwości dostosowania do konkretnej obrabiarki.

W jakich branżach może być wykorzystywane oprogramowanie?

Oprogramowanie CNC znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich branżach zajmujący się masową, a także jednostkową produkcją. 

Rozpoczynając od branży zajmującej się produkcją części dla motoryzacji poprzez przemysł stolarski, a kończąc chociażby na włókiennictwie, gdzie maszyny CNC są wykorzystywane do szycia i haftowania. Obróbka metali wszelakiego rodzaju i tworzyw sztucznych to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co ważne, oprogramowanie CNC znajduje zastosowanie zarówno w wielkich fabrykach, jak i mniejszych zakładach produkcyjnych. Są to rozwiązania na tyle uniwersalne, że pasują do potrzeb różnych branż.

Dlaczego kupić oprogramowanie CNC właśnie w CS-Lab?

Decydując się na ofertę od naszej firmy, kupujesz bezpośrednio u producenta oprogramowania (simCNC). Prawie wszystkie propozycje z naszego portfolio są naszego własnego autorstwa. Doskonale je znamy i możemy zapewnić o ich najwyższej jakości. 

Stale staramy się podnosić standardy. Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla obrabiarek CNC. Stosujemy wyłącznie najnowsze standardy i technologie.