06.10.2022:
Udostępniliśmy dla Was nową wersję instalatora do RaspberryPi. Na urządzeniu RaspberryPi pobieramy instalator simCNC w dziale DOWNLOAD simCNC. W ten sposób pobieramy instalator przeznaczony dla platformy Linux-ARM64. Należy uruchomić instalator i postępować zgodnie z instrukcjami. Po zakończonej instalacji, simCNC oraz programy pomocnicze pojawią się w menu (ikona maliny) pod pozycją „Other”.
Do uruchomienia RaspberryPi potrzebujemy karty SD lub dysku USB z systemem operacyjnym. Potrzebujemy w tym celu obojętnie jakiego komputera z dostępem do internetu. Ze strony https://www.raspberrypi.com/software/ należy pobrać i zainstalować program „Raspberry Pi Imager”. Dysk USB lub czytnik z kartą SD podłączamy do komputera i uruchamiamy program „Raspberry Pi Imager”. Klikamy przycisk „Choose OS” i wybieramy system operacyjny dla RaspberryPi: Raspberry Pi OS (other) à Raspberry Pi OS (64-bit). Więcej informacji w instrukcji zamieszczonej przy pliku instalatora w DOWNLOAD simCNC.

 

STARSZE WPISY:

05.08.2020: Z przyjemnością ogłaszamy, że oprogramowanie simCNC zawitało właśnie na nową, bardzo popularną platformę – RaspberryPi 4! Jest to wersja eksperymentalna, która działa na 64 bitowym systemie operacyjnym RaspberryPi OS (beta). Nie jest to jednak wersja w żaden sposób okrojona, to w pełni sprawny port programu simCNC, łącznie z najnowszymi funkcjami takimi jak dynamiczny, w pełni edytowalny interfejs użytkownika.

Wydajność pracy jest zaskakująco dobra jak na tak tani i mały komputer, ale należy również pamiętać, że zaawansowane algorytmy ruchu zawarte w programie simCNC mają swoje wymagania. Ciężko jednoznacznie określić zastosowania, do jakich wydajność RaspberryPi będzie wystarczająca, a gdzie może już zabraknąć mocy procesora. Dlatego zachęcamy do testowania, byście sami mogli poznać możliwości i ich granice 🙂

Instalacja:
Instalacja jest banalnie prosta, tylko 3 kroki:

1. Pobranie obrazu systemu z http://soft.cs-lab.eu/rpios64_simcnc.img.gz
2. Wgranie obrazu na kartę SD, polecamy użycie w tym celu programu balenaEtcher – https://www.balena.io/etcher/
3. Włożenie przygotowanej kartę SD do RaspberryPi i włączenie zasilania
To wszystko, system operacyjny i program simCNC są już zainstalowane.

Pierwsze uruchomienie zawsze trwa nieco dłużej, ponieważ system tworzy partycje i kończy instalację.
Nazwa użytkownika: pi

Hasło: simcnc
Program simCNC można uruchomić z menu startowego, z podkatalogu Other. W tym samym miejscu znajduje się też simCNC Maintenance, którym można zaktualizować program do najnowszej wersji.

Wymagania:

  • Bezwzględnie wymagana jest płytka RaspberryPi 4 Model B. Starsze produkty nie mają odpowiedniej wydajności i ilości pamięci.
  • Ilość pamięci RAM: minimum 4GB
  • Do łączenia z siecią należy używać połączenia przewodowego. Sieć WiFi nie ma wystarczającej stabilności do komunikacji z kontrolerami ruchu CSMIO/IP.
  • Dla poprawy wydajności pamięci masowej, zamiast karty SD można użyć dysku SSD na USB3 (np. SanDisk Extreme).
  • Nie jest to absolutnie konieczne, ale poprawia komfort pracy.
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?