Tagi:   #   #   #   #

 

Jeśli podejrzewasz, że masz problemy z zakłóceniami  to w pierwszej kolejności należy stwierdzić, na jaki element oddziałują zakłócenie i, jak drogą do niego docierają.

 

 

 

1. Kabel sieciowy

Kabel sieciowy nie powinien przebiegać zbyt blisko agregatu plazmowego lub jego przewodów. Aby stwierdzić, czy powodem są zakłócenia transmisji sieciowej wystarczy obserwować wskaźnik wypełnienia bufora trajektorii.

2. Komputer

Sytuacja w której zakłóceniu ulega praca komputera jest rzadka ale spotykana. W tej sytuacji zakłócenia przedostają się po przez zasilanie 230V do wnętrza komputera i częściowo lub trwale ulega on zawieszeniu.

3. Kontroler ruchu

W ekstremalnych warunkach zakłóceniu może ulec kontroler ruchu na skutek nie optoizolowanych sygnałów agregatu plazmowego. Mam tu na myśli głownie sygnał analogowy 0-10V. W przypadku bardzo silnych zakłóceń, kontroler może się restartować co będzie widać po stanie diod led na jego przednim panelu.

W przypadku olbrzymich agregatów plazmowych z mało wyrafinowanym układem sterownia końcówki mocy agregatu plazmowego, nasze kontrolery, jak i kontrolery ruchu innych firm nie maja racji bytu. W tych sytuacjach stosuje specjalizowane kontrolery wykorzysujące rozwiązania światłowodowe.
W przypadku olbrzymich agregatów plazmowych dobrej jakości ten problem nie istnieje bo producent zadbał o niski poziom zakłóceń. Niestety takie agregaty są drogie i nie wszyscy je kupują.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?